CTech | CTech, ABD’deki uydu fuarında çeşitli temaslarda bulunacak

CTech, ABD’deki uydu fuarında çeşitli temaslarda bulunacak

CTech | CTech, ABD’deki uydu fuarında çeşitli temaslarda bulunacak
16 Haziran 2023

Savunma, güvenlik, havacılık, uzay, telekom ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren CTech Bilişim Teknolojileri, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington’da 13-16 Mart tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en büyük uydu fuarı ve konferansı Satellite 2023’te ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

1319 nolu stantta ziyaretçilerini ağırlayacak CTech, fuar kapsamında çeşitli görüşmeler gerçekleştirecek.

CTech, Satellite 2023’te, HeliARX Ka 12, TerraARX Ku 12, SkyARX Ka 12, SkyARX Ku 18, SecureARX, Dalga Kılavuzu Ekipmanları, Antenler, Uydu Telekomut Alıcı, Uydu Telemetri Verici ürünlerini sergileyecek ve hizmetlerini anlatacak.

Dünyanın en büyük uydu üreticileri ve uydu operatörlerini bir araya getirecek Satellite 2023, 4 gün sürecek.

Türkiye’den dört firma katılıyor

Uydu fuarı ve konferansı Satellite, uydu endüstrisini birbirine bağlamak ve birleştirmek amacıyla ilk kez 1981 yılında gerçekleştirildi.

40 yılı aşkın süredir uydu teknolojileri endüstrisinden üst düzey yöneticileri, mühendisleri, hükümet yetkilileri ve ticari müşterilerini bir araya getirerek sektörün sorunlarına ortak çözümler aranan etkinlikte, dijitalleşme ve yenilikçilik çağında endüstrinin geleceği ile yeni iş fırsatları tartışılacak.

Türkiye’nin uydu alanında faaliyet gösteren firmaları Türksat, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), CTech ve Profen, ABD’nin başkenti Washington’daki dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite’e katılım sağlayacak.

CTech Bilişim Teknolojileri

CTech Bilişim Teknolojileri, Savunma ve Güvenlik, Havacılık ve Uzay, Telekom ve Yayıncılık alanlarında Aviyonik Sistemler ve Haberleşme, Siber Güvenlik ve Modelleme-Simülasyon teknolojilerinde kamu, özel sektör ve yurt dışındaki muhtelif paydaşlarına ürün ve çözümler sunuyor.

Türkiye’nin uzay yolculuğunda ki önemli aktörlerden biri olan CTech, Türkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu olacak TÜRKSAT-6A uydusunun yapım aşamasında tek özel şirket olarak görev alıyor.

Uzay alanında ürün çeşitliliğini artırmayı hedefleyen şirket, ileri teknolojiye sahip temiz oda ve laboratuvarlar ile uzay teknolojilerinde Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor.