CTech | CTech IDEF 2023’te 5 anlaşma imzaladı

CTech IDEF 2023’te 5 anlaşma imzaladı

CTech | CTech IDEF 2023’te 5 anlaşma imzaladı
3 Ağustos 2023

CTech Bilişim Teknolojileri, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2023’te 5 iş birliği anlaşması imzaladı.

Bu kapsamda ilk olarak Pakistanlı şirket MISL ile sözleşme imzalayan şirket, Pakistan bölgesine ihracat potansiyelini artırmak amacıyla birlikte çalışmalar yürütecek.

Şirket iş birliği anlaşmalarına Suudi Arabistanlı firma Intra Defense Technologies ile devam etti. Bu anlaşma ile Suudi Arabistan ve Körfez bölgesinde üretilecek ve kullanılmaı planlanan araçlarda CTech haberleşme ürün ve çözümü kullanılacak.

CTech, Türkiye’den Lapis Havacılık ve Zyrone Dynamics ile iş birliğine gitti. İmzalanan anlaşmalara göre, Lapis Havacılık’ın İHA platformlarında, CTech haberleşme ürün ve çözümleri yer alacak. CTech ile Zyrone Dynamics şirketi ile imzalanan anlaşma kapsamında, iki firma birlikte çalışarak insansız hava araçları için görüş hattı iletişimini sağlayacak. Yine imzalanan iş birliği ile İHA platformlarına CTech’in haberleşme ürün ve çözümleri entegre edilecek.

Şirket son olarak Kazakistanlı dron üretimi yapan Taharqa Teknoloji ile datalink ve uydu üzerine iş birliğine gitti. Bu iş birliği ile Taharqa Teknoloji platformları için CTech haberleşme, ürün ve çözümleri kullanılacak.

Firmanın Genel Müdürü Cüneyd Fırat, Defensehere.com’a verdiği röportajda, farklı ülkeler ile imzalanan anlaşmaları değerlendirdi.