CTech | CTech 14 Aralık’ta Ankara’daki Cubesat Vision Etkinliğine Katılıyor.

CTech 14 Aralık’ta Ankara’daki Cubesat Vision Etkinliğine Katılıyor.

CTech | CTech 14 Aralık’ta Ankara’daki Cubesat Vision Etkinliğine Katılıyor.
8 Aralık 2023

CTech Bilişim Teknolojileri, 14 Aralık’ta Ankara’da Telekomünikasyon Uydu ve Elektronik Sanayicileri İş İnsanları Derneği (TUYAD) tarafından düzenlenecek “Uluslararası Yakın Yörünge (LEO), Küp ve Küçük Uydu Konferansı ve Semineri” etkinliğine katılacak.

Cubesat Vision “Küçük Uydu, Büyük Görev” adıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik, ulusal ve uluslararası sektörde faaliyet gösteren sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

Şirketin Genel Müdürü Dr. Cüneyd Fırat, yakın zamanda yapılacak etkinliği şu sözlerle anlattı:

“CTech 2008 yılından bu yana ülkemizin uzay alanındaki teknoloji oyuncularından bir tanesidir. Ülkemizin bir çok uzay programında yer alıyoruz, almaya devam ediyoruz. Biz de 14 Aralık’ta TUYAD tarafından düzenlenen Cubesat Vision etkinliğinde hem katılımcı hem de paydaş olarak yer alıyoruz, sizleri de bu etkinliğe bekliyoruz.

Ülkemiz bölgesinde uzay alanında hem teknoloji hem de uygulama noktasında öncü bir ülke ve yine bildiğiniz gibi küp sat teknolojisi ile uygulamaları dünyada uzay alanında oyunu değiştiren teknolojilerdir. Bu konu eminim ki ülkemizin uzay faaliyetleri planlarında, odaklarında bundan sonra çok daha fazla yer alacaktır. Ülkemizin bu alandaki birikimi ve yeni iş yapma modelleri ile ülkemizden çok yeni yeni oyuncular, mevcut oyuncuların yeni iş modelleri ile bunları değerlendirmesi söz konusu olacaktır.

İşte bu konuların hepsini değerlendireceğimiz ve uluslararası alanda da kendimizi göstereceğimiz uluslararası bir etkinlik olan Cubesat Vision’da hep birlikte bir arada olmayı diliyorum.”