CTech | Intra Defense ve CTech’ten Mutabakat Zaptı

Intra Defense ve CTech’ten Mutabakat Zaptı

CTech | Intra Defense ve CTech’ten Mutabakat Zaptı
7 Eylül 2023

Suudi Arabistan merkezli Intra Defense Technologies ve CTech, insansız hava araçları için haberleşme sistemlerinin entegrasyonuna yönelik mutabakat zaptı imzalandı. Bahse konu imza töreni bu yıl 16.sı düzenlenen IDEF’23 Fuarı’nda düzenlendi.

Gelişmeyi resmi LinkedIn hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyuran Intra Defense Technologies, “‏Intra Defense Technologies, İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda CTech ile çeşitli kategorilerdeki Intra sistemlerinde insansız hava araçlarına yönelik haberleşme ve uydular alanındaki entegrasyon sistemlerinin yerlileştirilmesi için bir mutabakat zaptı imzaladı.” ifadelerini kullandı.

CTech uydu haberleşme sistemleri ile İspanya pazarına açılıyor

CTech Bilişim ve Tecnobit-Oesía Grup sabit ve döner kanatlı hava araçları için Karıştırmaya ve Bastırmaya Karşı Dayanıklı Güvenli Uydu Haberleşme Modemlerinin geliştirilmesi için bir iş birliği anlaşması imzalamıştı.

İspanyol Savunma Bakanlığı (DGAM) ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın (SSB) katılımıyla FEINDEF’ 21 uluslararası savunma fuarında imzalanan bu anlaşma, Karıştırmaya ve Bastırmaya Karşı Dayanıklı Güvenli Uydu Haberleşme Modemleri ile sabit ve döner kanatlı İspanyol hava platformlarının aynı teknolojiye sahip olan NATO müttefikleri ile müşterek operasyon yapabilmesine olanak sağlayacak. Bahse konu iş birliği ile birlikte her iki şirketin ürün stratejisi İspanya ve Türkiye ile sınırlı kalmayıp çok daha büyük bir pazara hitap edebilmesini sağlayacak.