CTech | TerraARX Kullanıma Hazır

TerraARX Kullanıma Hazır

CTech | TerraARX Kullanıma Hazır
7 Eylül 2023

CTech tarafından geliştirilen Mobil Uydu Haberleşme Terminali TerraARX, kullanıma hazır.

CTech tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Mobil Uydu Haberleşme Terminali TerraARX’ın saha testleri tamamlandı. Gelişmeyi LinkedIn hesabı üzerinden duyuran Bülent Karaaslan, TerraARX’ın kara araçlarında kesintisiz ve güvenli haberleşme imkanı sunmak için hazır olduğunu açıkladı. Bu kapsamda TerraARX’ın lansmanı 25-28 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenen SAXA EXPO’da yapılmıştı.

Ctech’in UFUK RadioLink Terminali outdoor testleri tamamlanmıştı

Ctech Bilişim tarafından uygun maliyetli kablosuz iletim için geliştirilen UFUK 80Ghz RadioLink Terminalinin outdoor testleri tamamlanmıştı. Firma tarafından yapılan açıklamada

“80Ghz RadioLinkimiz için gerçekleştirdiğimiz indoor teslerinden sonra outdoor testleri de başarı ile tamamlanmış, 1+0 link konfigurasyonunda, 10Gbps kapasitede çalıştırılmış ve üretimleri tamamlanarak ilk teslimatları gerçekleştirilmiştir.”

ifadeleri kullanılmıştı. Bu bağlamda sistemin, Ctech tarafından geliştirilen CTECH NMS (Network Managament System) üzerine entegre edildiği de aktarılmıştı.

UFUK 80Ghz RadioLink Terminali, mobil, sabit veya özel ağlarda E-bant milimetre dalga çözümü sunmaktadır. Fiber yüksek kapasiteli sistemler ile esnek, uygun maliyetli kablosuz iletim arasındaki boşluğu dolduran temel bir teknoloji aracını temsil eder. UFUK-FO80HDX, tek bir ünitede 10GBps fullduplex ultra yüksek kapasiteye ve 2+0 XPIC konfigürasyonunda 20GBps’ye ulaşır.

UFUK-FO80HDX, fiber benzeri kapasite, en yüksek dağıtım esnekliği ve geleneksel mikrodalga gibi homojen çalışma davranışı sağlar. Bu bağlamda sistem, peratörlerin mevcut bilgi ve becerileri üzerinde tam olarak bağlantı kurmasına izin vererek, taşıma ağını modernleştirirken maliyetleri en aza indirir.